Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: Jatki Mostowa Jacek Rybacki Fryzjerstwo Fryzjer

15 grudnia 2015, aktualizowano: 15 grudnia 2015

Od monotonii do artyzmu

Fot.: Alternative Hair Show

Dominika Kucharska

Kiedyś fryzjer był fotelowym wyrobnikiem. Dziś może tworzyć dzieła sztuki.

http://m.7dni.pl/2015/12/orig/5410e-340693.jpg

Pamiętam, jak przed laty mówiono: „nie chcesz się uczyć, to zostań fryzjerką albo kucharką” - wspomina Jacek Rybacki. - Kiedyś fryzjer był fotelowym wyrobnikiem. Codziennie, od rana do wieczora, robiło się te same fryzury. Praca była ciągiem monotonii. Dziś pozycja fryzjera zyskała na prestiżu. Nastąpiła ewolucja tej profesji - zauważa fryzjer stylista.

W salonie Jacek Rybacki Professional Hair, mieszczącym się na drugim piętrze kamienicy przy ul. Mostowej, monotonii na pewno nie zastaniemy. Przy każdym fotelu pracuje artysta, który za cel stawia sobie stworzenie dzieła sztuki - fryzury doskonałej. To, że każdy fotel jest zajęty potwierdza jedynie, że chętnych do posiadania takiego dzieła nie brakuje.

- Wspomniany przeskok we fryzjerstwie nie byłby możliwy, gdyby nie otwarcie granic. To właśnie dzięki temu następuje wielka fuzja stylów, technik, szkół. Można brać udział w świetnych, kipiących kreatywnością eventach - podkreśla Jacek Rybacki. - Niedawno byłem w Londynie na międzynarodowych targach fryzjerskich. Jak na talerzu zostało nam podane wszystko, co dzieje się we fryzjerstwie - narzędzia, fotele, trendy, kosmetyki... Fantastycznie było obserwować na żywo, na przykład z fryzjerów z Azji, którzy są numerem jeden na świecie. Ich fryzury są wizjonerskie, minimalistyczne, tworzone tak skrupulatnie jak origami.

Dziś wiem, że jak przeje mi się praca przy fotelu, to wciąż pozostaje wachlarz ciekawych opcji, które pozwolą mi dalej rozwijać fryzjerską pasję. Każdy może stworzyć własną kolekcję fryzur, zorganizować sesję fotograficzną, współpracować z projektantami. Wystarczy chcieć z tego czerpać, bo pamiętajmy, że fotelowi wyrobnicy nie wyginęli. Tacy fryzjerzy nadal pracują. Dlaczego? Bo niestety metody stosowane w szkołach nie popychają fryzjerów w artystyczną stronę. Najgorszą zbrodnią dla tej pasji jest zapomnieć, że warsztat to podstawa, absolutne minimum, które trzeba rozwijać, pogłębiać - dodaje.

Wszystkie dostępne dziś możliwości pozostawałyby sztuką dla sztuki, gdyby nie coraz odważniejsi klienci. - To prawda. Ostatnio hitem są kolorowe włosy, np. w różnych odcieniach fioletu. To koloryzacja dla osób odważnych, ale przede wszystkim mających swój konkretny styl. Balansujemy na granicy kiczu, ale jeśli reszta wizerunku stanowi dopełnienie, to efekt jest powalający. Z trendami trzeba uważać. One muszą pasować do osoby - podkreśla Jacek Rybacki.http://m.7dni.pl/2015/12/orig/a108f-340692.jpg

STYLISTA POLECA

Patryk Wernicki
Jacek Rybacki Professional Hair:

Gorącym trendem, który przywędrował do nas z Wysp Brytyjskich jest konturowanie włosów. To technika koloryzacji, która daje możliwość modelowania kształtu twarzy. Dzięki odpowiednio wprowadzonym refleksom na pasmach włosów, udaje się wizualnie wyszczuplić lub poszerzyć strategiczne części twarzy, zgodnie z zasadą - jasne refleksy rozszerzą, a ciemniejsze zwężają.

www.facebook.com/Jacek.Rybacki.professional.hair

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.